Mecz między Radomiak Radom oraz Lech Poznan zakończony wynikiem 2-2 na stadionie Stadion im. Braci Czachorów dnia 2023-12-16 19:00

W ostatnim spotkaniu Ekstraklasy drużyny Radomiak Radom oraz Lech Poznań podzieliły się punktami, remisując 2-2. Mecz odbył się na stadionie im. Braci Czachorów, a wynik na przerwę wskazywał prowadzenie Lecha 1-0. To był mecz pełen emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, który na pewno zapadnie w pamięci kibiców obu drużyn.

Rozbudowana relacja z meczu piłki nożnej: Radomiak Radom - Lech Poznań

Stadion im. Braci Czachorów w Radomiu był świadkiem niezwykle emocjonującego starcia, w którym gospodarze, Radomiak Radom, podejmowali Lech Poznań w ramach 19. kolejki Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 2-2, co jednak nie oddaje pełni emocji, jakie towarzyszyły temu widowisku. Sędzia główny Daniel Stefanski musiał wyjątkowo pilnować emocji na boisku, aż w końcu padły dwie czerwone kartki.

Na 30. minucie to goście objęli prowadzenie za sprawą N. Kvekveskiri, który wykorzystał asystę Joela Pereiry. Radomiak Radom, mimo desperackich starań, nie zdołał wyrównać do przerwy. Dopiero w drugiej połowie to Pereira zdobył bramkę, podnosząc prowadzenie Lecha na 2-0.

Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować i zaciekle walczyli o odrobienie strat. Na 79. minucie D. Abramowicz znalazł drogę do bramki, a asystę zanotował J. Grzesik, zbliżając Radomiak do rywali. Atmosfera na stadionie była gorąca jak nigdy, a zawodnicy dawali z siebie wszystko, walcząc o zwycięstwo.

W doliczonym czasie gry, na 90. minucie, niesamowitym trafieniem popisał się Leonardo Rocha, który ustalił wynik na 2-2. To był moment szaleństwa na trybunach, gdyż gospodarze uratowali punkt w ostatnich chwilach meczu.

Ale emocje nie skończyły się na boisku. Sędzia Daniel Stefanski musiał sięgnąć po żółtą kartkę aż 6 razy, przy czym czterech graczy Radomiaka otrzymało kartki, w tym dwóch za faule w doliczonym czasie gry. Lech Poznań również nie był bez winy, otrzymując 5 żółtych kartek, a w dodatku Jesper Karlström otrzymał dwie i został ukarany czerwoną kartką.

Mecz zakończył się remisem, który dla kibiców był jak zwycięstwo. Radomiak Radom zagra teraz kolejno przeciwko Cracovii Kraków, Pogoni Szczecin oraz Warcie Poznań, a Lech Poznań zmierzy się z Zagłębiem Lubin oraz Jagiellonią.