Spotkanie Lech Poznan kontra Ruch Chorzów, wynik 2-0

W kolejce 14. Ekstraklasy doszło do spotkania pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów na Enea Stadion. Mecz, sędziowany przez Krzysztofa Jakubika z Polski, zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Już na przerwie Lech objął prowadzenie 1-0, utrzymując je do końca regulaminowego czasu gry. Szczegóły emocjonującej rywalizacji już w dalszej części relacji.

Miejsce rozgrywki: Enea Stadion

Wczorajszy wieczór na Enea Stadionie w Poznaniu obfitował w emocje, gdy miejscowy Lech Poznań podejmował drużynę Ruchu Chorzów. Mecz ten odbywał się w ramach 14 kolejki Ekstraklasy.

Lech Poznań rozpoczął mecz zdecydowanie i już w 36 minucie zdołał objąć prowadzenie. Strzelcem bramki był M. Ishak, któremu asystował J. Karlström. Po przerwie gospodarze kontynuowali swoją dobrą passę, a w 53 minucie K. Velde podwyższył prowadzenie na 2-0, wykorzystując asystę M. Ishaka.

Spotkanie to nie obfitowało w wiele okazji bramkowych, jednak kibice zasiadający na trybunach Enea Stadionu mieli okazję do radości, gdyż ich drużyna zdołała zdobyć 3 punkty. Zawodnicy Ruchu Chorzów mieli trudności z przełamaniem się do skutecznego ataku, co doprowadziło do porażki.

W trakcie meczu arbiter, Krzysztof Jakubik, pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Ruchu Chorzów - Kacprowi Michalskiemu w 7 minucie oraz Miłoszowi Kozakowi w 68 minucie. Drużyna gospodarzy nie otrzymała kartek.

Następne mecze dla Lech Poznan to starcia z Legią Warszawa, Widzew Łódź oraz Koroną Kielce. Natomiast Ruch Chorzów zmierzy się z Radomiakiem Radom, Widzew Łódź oraz Koroną Kielce.