Na obiekcie Stadion Miejski w Chorzowie miało miejsce spotkanie między Ruch Chorzów oraz Lech Poznan zakończone wynikiem 2-1

W sobotni wieczór na Stadionie Miejskim w Chorzowie odbył się zacięty pojedynek między drużynami Ruchu Chorzów i Lecha Poznań. Mecz ten, będący częścią 31. kolejki Ekstraklasy, dostarczył kibicom wiele emocji. Wynik spotkania to 2-1 na korzyść gospodarzy, którzy zdołali wyprzeć się zaciętej rywalizacji i zdobyć cenne trzy punkty.

Spotkanie na Stadionie Miejskim w Chorzowie

Mecz pomiędzy drużynami Ruch Chorzów a Lech Poznań, który odbył się 3 maja 2024 roku, w ramach 31. kolejki Ekstraklasy na Stadionie Miejskim w Chorzowie, przyciągnął uwagę kibiców obu drużyn oraz miłośników piłki nożnej. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Musiał z Polski.

Relacja z meczu

Początek meczu obfitował w zaciętą walkę o przewagę na boisku. Już w 24. minucie D. Szczepan z Ruchu Chorzów otworzył wynik spotkania strzałem precyzyjnie umieszczonym w siatce Lecha Poznań. Jednak chwilę później, w 27. minucie, M. Ishak odpowiedział bramką dla gości, wyrównując stan meczu.

Po przerwie emocje sięgnęły zenitu, a zawodnicy obu drużyn zaciekle walczyli o zwycięstwo. Ostateczny rezultat ustalił M. Feliks z Ruchu Chorzów, który w 84. minucie zdobył bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie. Asystował mu T. Wójtowicz, co sprawiło, że kibice Gospodarzy oszaleli ze szczęścia.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zarówno Maciej Sadlok z Ruchu Chorzów (żółta w 14. minucie, Michał Feliks - żółta w 90. minucie), jak i zawodnicy Lecha Poznań otrzymali żółte kartki podczas meczu.

Choć emocje sięgały zenitu, czerwone kartki nie zostały pokazane żadnemu z zawodników, co pozwoliło obu drużynom kontynuować grę w pełnym składzie.

Po końcowym gwizdku sędziego, Gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów, zdobywając zwycięstwo 2-1 nad Gośćmi. Następne mecze dla Ruchu Chorzów to starcia z Radomiakiem Radom, Koroną Kielce oraz Cracovią Kraków. Z kolei Lech Poznań zmierzy się z Legią Warszawa, Widzewem Łódź oraz Koroną Kielce.