Na stadionie Enea Stadion dnia 2023-11-26 16:30 miało miejsce spotkanie Lech Poznan vs Widzew Łódź - końcowy wynik 1-3

Mecz pomiędzy Lechem Poznań a Widzewem Łódź zakończył się wynikiem 1-3. Widzew objął prowadzenie 1-0 na przerwę, a ostatecznie wygrał 3-1. Mecz odbył się 26 listopada 2023 roku o godzinie 16:30 na Enea Stadion, w ramach 16. kolejki Ekstraklasy.

Sensacyjne zwycięstwo Widzewa nad Lechem

Mecz pomiędzy drużynami Lech Poznan a Widzew Łódź przyniósł wiele emocji i niespodzianek. Pomimo roli gospodarza, Lech nie był w stanie powstrzymać zdecydowanych i zmotywowanych gości, którzy opuścili Enea Stadion z zasłużonym triumfem 3-1.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 6. minucie Jordi Sánchez zdobył bramkę dla Widzewa, odbierając gospodarzom prowadzenie. Mimo starań Lecha, podopieczni trenera Widzewa potrafili utrzymać wynik do przerwy.

Po wznowieniu gry, Fran Álvarez podwyższył prowadzenie dla gości, wykorzystując asystę Dominika Kuna. Lech starał się odpowiedzieć, co udało się dopiero w 88. minucie dzięki trafieniu Jespera Karlströma po asyście Filipa Szymczaka. Niestety dla gospodarzy, Widzew odpowiedział kolejną bramką w doliczonym czasie gry, kiedy to Antoni Klimek ustalił wynik na 3-1 na korzyść gości.

Mecz zakończył się kontrowersjami, gdyż obie drużyny zanotowały żółte kartki. Gospodarze Antonio Milić oraz Radosław Murawski otrzymali żółte kartki w końcówce meczu. Z kolei na stronie gości żółte kartki zobaczyli Luís da Silva, Dominik Kun i Bartłomiej Pawłowski. Decyzje sędziowskie budziły wiele emocji zarówno na trybunach, jak i wśród zawodników.

Widzowie opuszczający Enea Stadion z pewnością nie zapomną tego wieczoru. Sensacyjne zwycięstwo Widzewa nad Lechem Poznań na ich własnym terenie z pewnością zostanie zapamiętane na długo. Czyżby to był początek nowej ery dla Widzewa Łódź?